Щоб школа справді стала українською і по-справжньому новою
Січнева педагогічна рада у Мамалигівській ЗОШ пройшла завзято і не залишила нікого байдужим
Кожна людина, на мою думку, є боржником своєї професії
Френсіс Бекон
Січнева педагогічна рада у Мамалигівській ЗОШ пройшла завзято і не залишила нікого байдужим. Всі присутні були єдині в тому, що реальна дієвість Нової української школи залежить від кожного конкретного педагога: його знань, умінь, компетенцій, розуміння стратегічних цілей діяльності та наявності дієвого інструментарію для практичної реалізації заявлених завдань.
Обговорювались традиційні питання: про підведення підсумків внутришкільного моніторингу за І семестр, визначення рівня та якості знань учнів; вихвалення претендентів на нагородження медалями; про стан ведення класних журналів.
Нетрадиційними були питання:
- про педагогічну творчість як джерело освітніх інновацій і професійного самовизначення вчителя в умовах реформаційних змін;
- погодження Положення про Внутрішню систему забезпечення якості освіти Мамалигівської ЗОШ Мамалигівської сільської ради
Учителі активно обговорювали обидва питання.
Педагогічна творчість учителів школи виявляється в оригінальному вирішенню педагогічних завдань, в застосуванні педагогічного досвіду в нових умовах, в удосконаленні системи роботи з учнями, в розробці нових приймів і методів роботи. Під час роботи з учнями педагоги Мамалигівської ЗОШ передбачають педагогічні ефекти, впливають на уяву, пізнавальну діяльність учнів, що робить їх діяльність творчим процесом. Всі погодились, що педагогічна творчість є системотворчим компонентом педагогічної культури.
На педагогічній раді було обговорено і погоджено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти (ВСЗЯО) Мамалигівської ЗОШ.
Внутрішня система забезпечення якості освіти школи передбачає:
- стратегію та процедури забезпечення якості освіти;
- систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- критерії, правила і процедури оцінювання здобувачів освіти;
- критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності учителів;
- критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників школи;
- забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, в тому числі для самостійної роботи здобувачів освіти;
- забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління школою;
- створення в закладі інклюзивного освітнього середовища.
Обговорення даних питань дозволило побачити переваги і «слабкі місця» в організації освітнього процесу, підказало можливі шляхи підвищення якості освітньої діяльності.
Педагогам та учням залишилось пройти цими шляхами та отримати якісний результат.
Висновки в кінці роботи напросились самі.
Отже, відсидіти, перечекати не вдасться нікому: занадто багато навкруги критиків, занадто багато закладено зусиль для руху вперед, занадто багато поставлено на кін.
Тому мисліть позитивно, транслюйте впевненість у прогнозах, любов і повагу до своєї професії.
Це перша умова досягнення поставлених глобальних цілей.
Шановні педагоги, давайте разом постараймося, щоб наша школа справді стала українською і по-справжньому новою, бо це нам під силу.