Психоемоційне здоров'я під час пандемії

Дата: 17 листопада 2020 о 09:59, Оновлено 23 лютого 2021 о 16:42

«Антивірусна психологічна аптечка»

Коронавірусне захворювання (COVID-19) несе із собою тривожність, стрес і невпевненість. Такий стан постійної тривоги впливає на наше повсякденне життя. Ми менш ефективні та продуктивні, ми втомлені та засмучені, ми агресуємо на рідних та колег, у нас погіршується самопочуття, починаємо шукати в собі симптоми, нас огортає паніка. Спробую допомогти, дати поради, як не втратити рівновагу та жити повноцінним життям, незважаючи на карантин, закриття розважальних закладів та неймовірний страх.

1. У першу чергу, найважливішим є уміння знаходити в собі ресурси. Це ті дії, які допомагають зберігати спокій та душевну рівновагу, які розслабляють. У кожної людини – це свій варіант. Хтось любить смачно і цікаво поїсти, хтось подивитися цікаве кіно, комусь допомагає прибирання. Хтось любить малювати чи щось виробляти власними руками, хтось любить природу, яка дає енергію. Цей список можна продовжувати і продовжувати, головне, щоб Вам у цій діяльності було спокійно, затишно та безпечно.

2. Перевіряйте інформацію та критично мисліть. Важливою є гігієна в отриманні інформації. Проаналізуйте: чи те, що Ви читаєте чи дивитесь, є першоджерелом? Не переглядайте лише заголовки, вони оманливі.

3. Зрозумійте, що багато чого залежить від вас, а є те, що вам не змінити. Піклуйтеся про себе, дотримуйтесь рекомендацій лікарів, не ризикуйте власним здоров’ям. Якщо у вас схильність до простудних захворювань, не пийте холодного і газованого. Якщо у вас хворий шлунок, не їжте гострого та сильно смаженого. Не ризикуйте у цей період.

4. Думки та слова матеріалізуються. Позитив притягує таку ж силу мають думки та слова. Вірте у найкраще, любіть життя та насолоджуйтесь ним.

5. Шукайте можливості. Під час карантину треба якось себе розважати, але всі заклади закриті. Не проблема! У Вас з'являються нові можливості та шанс зробити те, на що часу не вистачало, а дуже хотілося. Можна картину намалювати чи книжку прочитати, або з рідними провести більше часу. В такий момент, коли є пауза та перерва, можете оцінити власне життя, проаналізувати його, можливо, у вас з’являться нові і важливі ідеї щодо освіти, майбутньої роботи, навчання чи життя. Ловіть момент!

6. І важливе, у час високого рівня напруженості, можуть розвиватися тривожні симптоми. Тривога – це постійний стан без видимої причини, який заважає мислити, погіршується концентрація, стає важко виконувати повсякденні справи. Щоб цього не сталося дотримуватись інформаційної дієти — достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХОЕМОЦІЙНЕ ЗДОРОВ'Я ПІД ЧАС СОЦІАЛЬНОЇ ІЗОЛЯЦІЇ?

Вимушена ізоляція з сучасним світом, для збереження фізичного здоров'я української нації - може призвести до погіршення соціального здоров'я особистості для усіх вікових категорій. Адже соціальна складова стосується функціонування людини в суспільстві: це її здатність зберігати та використовувати стосунки з іншими людьми, її соціальні зв’язки, ресурси, здатність до спілкування і його якість.

Як почуватися щасливим та здоровим, під час ізоляції функціонування людини в суспільстві?

Для того, щоб розібратися у якому напрямку нам рухатися? Давайте пригадаємо критерії його оцінювання. Серед особистісних проявів найбільш відомі такі критерії психічного здоров’я:

• - оптимізм;
  • - зосередженість (відсутність метушливості);